MH370: Potrajaće i do godinu dana

Izvor: B92, 02.Maj.2014, 09:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MH370: "Potrajaće i do godinu dana"

Kuala Lumpur -- Glavni koordinator potrage za nestalim avionom MH370 Angus Hjuston veruje da će letelica biti pronađena, ali ističe da bi potraga mogla da traje i godinu dana.

Hjuston je dodao da je uveren da je južno područje Indijskog okeana mesto gde će nestali avion biti pronađen.

Objavljeni su i novi zvanični izveštaji koji su pokazali da je operacija spasavanja započela čak četiri sata nakon nestanka aviona, kao i da je kontroli leta trebalo čak 17 minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da primeti da MH370 nije na radaru.

Takođe, kompanija "Malezija erlajnz" zamolila je porodice putnika nestalog leta MH370 da napuste hotel koji im je dat na korišćenje i da odu kući.

Obećano im je da će biti ažurno informisani o potrazi za avionom, ali je doneta odluka da se zatvore centri za pomoć porodicama nestalih otvoreni nakin nestanka 8. marta.

"Uprkos verovatno najvećoj potrazi u istoriji čovečanstva sudbina nestalih putnika i posade ostaje nepoznanica. Malezija erlajnz je svesna i duboko saoseća sa nezamislivom patnjom i bolom koje osećaju oni čiji su voljeni bili na letu. Međutim, potraga bi mogla da bude dugotrajan proces i savetujemo porodice da umesto u hotelu nove detalje čekaju u udobnosti svojih domova", navodi kompanija.

Svi centri za podršku biće zatvoreni 7. maja, a porodice će biti obaveštavane telefonskim pozivima, porukama, preko interneta, kao i lično, saopšteno je.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Zatvaraju se centri za podršku porodicama iz nestalog aviona

Izvor: Nezavisne Novine, 02.Maj.2014

KUALA LUMPUR - Aviokompanija Malaysia Airlines zamolila je porodice putnika koji su bili na letu MH370 da napuste hotel i vrate se kućama.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.