Izvor: B92, 17.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MESEC DANA OD BLOKADE ELEKTRONSKIH MEDIJA
Vlada Srbije preuzela je pre mesec dana beogradsku Radio-televiziju Studio B, prekinuvsi time i emitovanje programa Radija B2-92, emitovanog na trecem radijskom kanalu Studija B. Protesti zbog preuzimanja Studija B su u Beogradu trajali od 17. do 26. maja, a u medjuvremenu je i u unutrasnjosti Srbije prekinuto organizovanje slicnih protestnih skupova. Nekadasnje rukovodstvo Studija B najavilo je skoro emitovanje programa na Internetu, kao i preko satelita, zahvaljujuci pre svega pomoci Srba u dijaspori. Pre mesec dana prekinuto je i emitovanje programa Radio Panceva na frekvenciji 92,1 megaherca.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





