Izvor: B92, 11.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MEKSI:ALBANIJA NE ZELI ANEKSIJU KOSOVA
Albanija zeli samo saradnju sa Kosovom, a ne i aneksiju, istakla je ministarka za pitanja ekonomske saradnje i trgovinu u albanskoj vladi Ermelinda Meksi, prenosi Beta. Ona je u izjavi beckom dnevniku "Standard" opravdala nasilje Albanaca nad manjinama na Kosovu. Na konstataciju da je stanje na Kosovu i dalje krhko, pre svega zbog nasilja OVK nad Srbima i Romima, Meksi je rekla: "Srpsko stanovnistvo na Kosovu na proteklim izborima (jugoslovenskim) pokazalo je da je na strani Milosevica, i zbog toga su reakcije Albanaca na Kosovu u nekoj meri razumljive. Medjutim, sada je bitno da Albanci na Kosovu pokazu da se pridrzavaju pravila demokratije".











