Izvor: B92, 11.Okt.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MEKSI:ALBANIJA NE ZELI ANEKSIJU KOSOVA

Albanija zeli samo saradnju sa Kosovom, a ne i aneksiju, istakla je ministarka za pitanja ekonomske saradnje i trgovinu u albanskoj vladi Ermelinda Meksi, prenosi Beta. Ona je u izjavi beckom dnevniku "Standard" opravdala nasilje Albanaca nad manjinama na Kosovu. Na konstataciju da je stanje na Kosovu i dalje krhko, pre svega zbog nasilja OVK nad Srbima i Romima, Meksi je rekla: "Srpsko stanovnistvo na Kosovu na proteklim izborima (jugoslovenskim) pokazalo je da je na strani Milosevica, i zbog toga su reakcije Albanaca na Kosovu u nekoj meri razumljive. Medjutim, sada je bitno da Albanci na Kosovu pokazu da se pridrzavaju pravila demokratije".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.