MEDVED DIVLJAČKI NAPAO KAMPERA: Glodao mu i kidao telo! Jezive scene posmatrali njegovi prijatelji

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Jul.2021, 19:04

MEDVED DIVLJAČKI NAPAO KAMPERA: Glodao mu i kidao telo! Jezive scene posmatrali njegovi prijatelji

Spasilačke ekipe nisu mogle da priđu mestu nesreće

Kampera Jevgenija Starkova (42) divljački je napao i pojeo medved u jednom nacionalnom parku u Rusiji. Kampera Jevgenija Starkova (42) divljački je napao i pojeo medved u jednom nacionalnom parku u Rusiji.

Trojica njegovih prijatelja su gledala horor koji im se odigravao pred očima, prenosi Daily mail.

Oni su u panici, bez cipela hodali sedam sati kako bi alarmirali nadležne.

helikopetrom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << zbog lošeg vremena u Jergaki nacionalnom parku u Sibiru.

Anton Šelkunov (42) ispričao je detalje zastrašujućeg napada u 6 sati ujutro kada se medved iznenada pojavio na samo 20 metara od njih.

-Počeli smo da pakujemo naše rančeve, bila su dva šatora, okrenuo sam glavu i video medveda koji gleda u nas, a bale su mu visile iz usta. Medved je zaurlao i krenuo ka nama, rekao je on.

On i njegovi prijatelji Jevgenij Dobrorodni (33) i Pavel Zemcugov (32) prestrašeni su pobegli u skrovište, ali Starkov, turista iz Moskve je bio uhvaćen.

-Pogledao sam, a medved nas je pratio. Popeli smo se na oko 50 metara visine i videli mesto gde su bili naši šatori, videli smo telo i medveda kako tu stoji. Kidao mu je i glodalo telo, nešto ga je omelo i onda nas je opet video, a mi smo se popeli više, ispričao je on.

Direktor nacionalnog parka Igor Grizin je potvrdio ovu vest.

Portparolka ruskog Istražnog komiteta Julija Arbuzova rekla je da su turisti sami prijavili napad, a da telo još uvek nije pronađeno.

-To je vrlo nepristupačno područje, rekla je ona.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.