Izvor: B92, 27.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MARSICANIN: POSLOVNIK IZMENITI U CELINI

Predsednik Narodne Skupstine Republike Srbije Dragan Marsicanin rekao je u intervjuu za "Blic" da bi Poslovnik o radu Skupstine trebalo promeniti u celini, "tako da se obezbedi javnost, ali i efikasnost njenog rada". Marsicanin je rekao da nije protiv direktnih prenosa, iako imaju za posledicu produzavanje rada Skupstine, jer je "prirodno da poslanici koriste tu priliku". "Mislim da to treba omoguciti, a da se efikasnost rada obezbedi boljim dogovaranjem unutar Odbora i korektnim pristupom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << radu na sednicama. Ne treba nikog sprecavati da govori, ali niko ne bi smeo da zloupotrebljava govornicu za besomucno produzavanje diskusija preko Poslovnikom odredjene duzine. Tu mora da se nadje neko kompromisno resenje", rekao je Marsicanin. On je najavio mogucnost povecanja broja zaposlenih sluzbenika Skupstine, posto ce, kako je rekao, "zasedanja za razliku od prethodnih godina biti cesta, veliki broj zakonskih predloga ce stici u Skupstinu, tako da ce povecanje posla uticati na povecanje broja zaposlenih", javlja Fonet.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.