MALAGA POBEDILA VILJAREAL ZA PETO MESTO PRIMERE

Izvor: Kurir, 29.Nov.2011, 00:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MALAGA - U poslednjoj utakmici 13. kola španske lige Malaga je na svom terenu savladala Viljareal sa 2:1 i došla na peto mesto na tabeli.

Domaci tim poveo je već na početku utakmice kada je posle kornera Francuz Žeremi Tulalan u petom minutu glavom pogodio mrežu Viljareala. Samo deset minuta kasnije "žuta podmornica" uspela je da izjednači preko Markosa Rubena.

On je bio precizan posle dobre asistencije Borhe Valera. Do kraja poluvremena, Malaga je ipak uspela da postigne >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << još jedan pogodak. Strelac je bio Isko. U drugom delu utakmice domaćin je od 75. minuta igrao sa igračem manje jer je Tulalan dobio drugi žuti karton.

Gosti su od tog trenutka krenuli napred, ali nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost pa je Malaga osvojila tri boda sa kojima je pretekla Sevilju i sada je peta na tabeli. Viljareal je ostao na 12-oj poziciji sa 14 bodova.

RezultatI  utakmica 14. kola fudbalskog šampionata Španije:

Malaga - Viljareal 2:1

Nedelja: Betis - Real Sosijedad 2:3 Levante - Sporting 4:0 Espanjol - Osasuna 1:2 Majorka - Santander 2:1 Saragosa - Sevilja 0:1

U subotu: Rajo Valjekano - Valensija 1:2 Real Madrid - Atletiko Madrid 4:1 Hetafe - Barselona 1:0