Izvor: RTS, 12.Jun.2009, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lusil Čang na Kolarcu
Delo srpske kompozitorke Ljubice Marić "Paskalja" samo je deo programa koji izvodi pijanistkinja Lusil Čang sa Beogradskom filharmonijom, pod upravom maestra Filipa Hasketa.
Pijanistkinja Lusil Čang nastupa sa Beogradskom filharmonijom u Kolarčevoj zadužbini, pod vođstvom dirigenta Filipa Hesketa.
Na koncertu će biti izvedeno delo srpske kompozitorke Ljubice Marić "Paskalja", Štrausova Simfonijska fantazija i Grigov koncert za klavir i orkestar u a-molu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Prvi nastup Lusil Čang je imala sa Montrealskim simfonijskim orkestrom, sa kojim je bila i na velikoj azijskoj turneji.
Nastupala je sa nekim od vodećih svetskih orkestara među kojima su Filadelfijski orkestar i Moskovski virtuozi, a održala je recitale u Karnegi holu, Vigmor holu i Linkoln centru.
Lusil Čang je diplomirala na Muzičkom institutu Kertis i na Muzičkoj školi Džulijard.
Studije je nastavila na Univerzitetu Mocarteum u Salcburgu, a stekla je i prestižnu diplomu Akademije Kiđana u Sijeni, u Italiji.
Britanski dirigent Filip Hesket je umetnički direktor Londonskog dečjeg baleta, a osim toga radi i kao šef dirigent Zapadnolondonske simfonije i Ričmondskog simfonijskog orkestra.
Hesket je debitovao 2001. godine u Kovent gardenu zamenivši velikog ruskog dirigenta Jevgenija Svetlanova u produkciji "Krcka Oraščića".
To je bila prekretnica u bogatoj muzičkoj karijeri ovog engleskog dirigenta čiji rad privlači pažnju publike, kako u Velikoj Britaniji, tako i inostranstvu.













