Lufthansa tužila putnika jer je propustio let, traži 2.000 evra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Feb.2019, 09:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lufthansa tužila putnika jer je propustio let, traži 2.000 evra

Nemačka aviokompanija "Lufthansa" tužila je jednog putnika koji se nije pojavio na letu za poslednju deonicu putovanja.

Kako javlja CNN, radi se o praksi koju koriste neki putnici da bi kartu platili jeftinije. Putnici koji presedaju na nekoj lokaciji ne nastavljaju put do finalne destinacije jer im je tako put jeftiniji.

Na primer kada neko leti iz Njujorka do San Franciska može da kupi jeftiniju kartu od Njujorka do Tahoa sa presedanjem u San Francisku.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Kada putnik stigne u San Francisko jednostavno ne nastavi svoj put i ne pojavi se na letu do krajnje destinacije za koju je platio.

"Lufthansa" je tako tužila putnika koji je kupio karte za povratni let iz Osla za Sijetl sa presedanjem u Frankfurtu i traži kompenzaciju nešto veću od 2.000 evra.

Putnik se pojavio na svim letovima, ali nije se pojavio na povratnom letu iz Frankfurta za Oslo. Umesto toga bukirao je drugi "Lufthansin" let od Frankfurta do Berlina, prenosi portal Indeks.

"Lufthansa" je putnika tužila zbog kršenja pravila i uslova kompanije i traži od njega 2.112 evra kompenzacije.

Berlinski sud odbacio je tužbu, ali je portparol "Lufthanse" za CNN potvrdio da je kompanija već uložila žalbu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Lufthansa tužila putnika jer je propustio let, traži 2.000 €

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Feb.2019

BERLIN - Njemačka aviokompanija "Lufthansa" tužila je jednog putnika koji se nije pojavio na letu za posljednju deonicu putovanja.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.