Izvor: RTS, 22.Dec.2017, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Loto groznica u Šapcu
U 102. kolu igre na sreću loto, očekivani dobitak jedan je od najvećih u istoriji, čak 4.400.000 evra. Velika premija, razlog je zašto Šapčani ovih dana listiće popunjavaju češće nego inače.
Samo na jedom uplatnom
mestu u Šapcu, za pola sata, loto listiće
popunilo je oko 40 Šapčana. Vasilije
Mijailović, nadu ne gubi ni posle 20
godina. Nestrpljivo očekuje dobitak
glavne premije i redovno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uplaćuje iste
brojeve.
"To su rođendani unuke
obe, supruge, sina, snahe i tašte. Moj
rođendan ne ubacujem, zato što sam
računam, baksuz", kaže Vasilije Mijailović
iz Šapca.
U trci za
sedmicu, uglavnom su stariji Čivijaši
koji pamte i prvo kolo čuvene nagrade
igre.
"Negde u januaru
je bilo izvlačenje na televiziji, i prvi
broj koji je izvučen, je broj 13 bio". Celog
veka uplaćivao sam, mogao sam dva stana
kupiti, ali nikad ništa nisam dobio".
"Moj otac je davno dobio glavnu
premiju.''
O milionskom iznosu
koji bi im rešio sve životne probleme,
maštaju svi.
"Dobijao
sam neke nagradice, nadam se da ću sada
dobiti, pa ćemo lepo podeliti to."
"Više bih voleo da više nas dobije,
naprimer, 15-20 ljudi, svako da dobije neku
lepu sumu. Povraćo bi neke sitne dugove,
i podelio deci."
"To je mnogo, morao
bih prvo da se smirim zdravstveno, da
mi se nešto ne desi kad bi dobio, pa bi
onda seo da razmislim šta bi sa parama."
Sa premijom, povećeva se i broj
igrača. Kombinacije uplaćuju i oni koji
nikada nisu igrali loto.
"Sa nekima imamo
onako prijateljski odnos, ljudi normalno
vole da se šale, oni jednostavno u ovome
uživaju, posebno utorkom i petkom, kada
gledaju loto,prate brojeve. Često se
našale da meni bude 30 odsto, ja se opet našalim
sa njima, dovoljno je i pola procenta", kaže Nenad
Radučić, radnik.
Sedmica se u Srbiji čeka od marta.
Šapčani se nadaju da će večeras neko od
njih postati milioner.












