Izvor: NoviMagazin.rs, 11.Dec.2016, 22:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lončar: Odobreno 513 radnih mesta za medicinske radnike, hoćemo novu generaciju lekara

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je večeras da je odobreno 513 novih radnih mesta za medicinske radnike u cilju stvaranja "nove generacije lekara sa novim načinom razmišljanja".

Gostujući na Radio-televiziji Srbije, ministar je kazao da je budžet za zdravstvo u 2017. godini "u skladu sa mogućnostima i dovoljan za ono što je planirano".

"Preko dve milijarde ide za najsavremeniju opremu za Klinički centar u Nišu dok smo za retke bolesti predvideli 1,3 >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << milijarde dinara. U narednoj godini planirali smo i pravljenje registra svih obolelih od dijabeta kao i unapređenje kol centra", rekao je Lončar.

On je dodao da će Vlada Srbije u narednih nekoliko dana usvojiti spisak inovativnih lekova.

Govoreći o kontrolama zdravstvenih ustanova, ministar je kazao da su one stalne i planske, ali je najavio da će biti i vanrednih kontrola.

"Stvorili smo preduslove da poboljšamo zdravstvo. Ni korupcija više nije na vodećem mestu", kazao je Lončar za RTS.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.