Izvor: Danas, 21.Sep.2014, 23:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Light up

Izložba multimedijalnog projekta na samoj granici modnog dizajna i likovnih umetnosti, autorki Dragane Nikolajević DNK i Angele Gregović DEQUART, biće otvorena u Maloj galeriji ULUPUDS, 23. septembra u 19 sati.

Zajednički rad počeo je prošle godine u ateljeu u Beču gde su DNK & DEQUART eksperimentisale sa materijalom i LE diodama koje je u skladu sa nacrtom DNK konstruisao Vladimir Ljubojević, gde su prostorno razvijale forme uz pomoć digitalnih i analognih kamera i minijaturnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << ali širokog svetlosnog parka.

Haljine i odevni predmeti sačinjeni od tankih tkanina, prožetih LE diodama inkorporiranih u tkaninu, povezanih provodnim nitima i kontrolisanih mikroprocesorima su napravljeni da budu nosivi, ali i da se ostvaruju u prostoru kao autonomna skulpturalna dela-instalacije. Radi se dakle o multimedijalnom projektu na samoj granici modnog dizajna i likovnih umetnosti, pri čemu svaki model tj. eksponat ima svoju svetlosnu matricu koja prati njegov oblik i pokret.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.