Legija bez podrške navijača

Izvor: Mondo, 03.Dec.2014, 09:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Legija bez podrške navijača

UEFA naložila poljskom prvaku da dve utakmice kao domaćin igra pred praznim tribinama zbog rasističkog ponašanja svojih pristalica.

Foto: Guliver/Getty images/Paolo Bruno

Legija iz Varšave kažnjena je i novčano sa 105.000 evra nakon što su njene pristalice na meču Lige Evrope vređale u Lokerenu igrače belgijskog kluba na rasnoj osnovi, a izazvale su i incidente upotrebom pirotehničkih sredstava.

Susret u Lokerenu 28. novembra završen je pobedom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << domaćina sa 1:0, ali je Legija ranije obezbedila plasman u drugi krug takmičenja.

Poljski prvak je u dvomeču kvalifikacija za Ligu šampiona bio uspešniji od Seltika (6:1), međutim, izbačen je u Ligu Evrope jer je u završnici druge utakmice imao u sastavu igrača koji nije bio registrovan.

Legiji to nije prva kazna izrečena zbog ispada navijača - njeni fanovi pravili su nerede na utakmici protiv Metalista iz Harkova i isticali zabranjeni transparent protiv UEFA na meču protiv Aktobea.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

UEFA kaznila Legiju sa dva meča pred praznim tribinama

Izvor: Blic, 03.Dec.2014

Evropska fudbalska unija (UEFA) naložila je poljskom prvaku Legiji iz Varšave da dve utakmice kao domaćin igra pred praznim tribinama zbog rasističkog ponašanja navijača...Legija je kažnjena i novčano sa 105.000 evra nakon što su njene pristalice na meču Lige Evrope vređale u Lokerenu igrače...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.