Le Pen: Ja nisam Šarli

Izvor: B92, 10.Jan.2015, 14:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Le Pen: Ja nisam Šarli

Osnivač francuske ekstremno desničarske stranke Nacionalni front Žan-Mari Le Pen ogradio se od slogana "Ja sam Šarli".

Slogan kruži društvenim mrežama posle napada terorista na satirični časopis "Šarli ebdo" u Parizu.

"Žao mi je, ja nisam Šarli", poručio je Le Pen u video poruci koju je postavio na svoj sajt.

On je rekao da jeste potresen zbog smrti 12 sunarodnika, stradalih prilikom upada terorista u redakciju lista, ali da se neće boriti za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "anarho-trockistički duh Š arlija".

On je podsetio i da se taj nedeljnik ranije zalagao za ukidanje Nacionalnog fronta.

Posle napada na "Šarli ebdo" korisnici društvenih mreža širom sveta prihvatili su slogan "Ja sam Šarli", na brojnim skupovima u znak solidarnosti istaknuti su transparenti sa tim natpisom koji svetli i ispred zgrade Evropskog parlamenta.

Braća Šerif i Said Kuaši, osumnjičeni za napad na "Šarli ebdo", ubijeni su juče u policijskoj akciji na štampariju na severoistoku Pariza, gde su držali jednog taoca.

Amedi Kulibali, odgovoran za drugu otmicu u košer supermarketu u Parizu, takođe je juče ubijen u policijskoj akciji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.