Lavrov o susretu Tramp- Kim: Pozdravljam

Izvor: B92, 09.Mar.2018, 13:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lavrov o susretu Tramp- Kim: Pozdravljam

Adis Abeba -- Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov pozdravio vest o sastanku američkog predsednika Donalda Trampa i severnokorejskog lidera Kim Džong Una.

Lavrov, koji se nalazi u poseti Adis Abebi, istakao je da je to "korak u pravom smeru", prenela je agencija Tass. Lavrov je izrazio i očekivanje da će se dogovor primeniti jer je to, kako je naglasio, "neophodno za normalizaciju situacije na korejskom poluostrvu".

Severnokorejski lider Kim Džong-un pozvao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je američkog predsednika Donalda Trampa na sastanak, a Tramp je poziv "rado" prihvatio, što predstavlja preokret bez presedana u odnosima dve zemlje.

Portparolka Trampa Sara Sanders rekla je da će mesto i vreme sastanka dvojice lidera biti naknadno utvrđeni.

Južnokorejski predsednik Mun Džae-in smatra da bi sastanak Trampa i Kima mogao da dovede do toga da se Pjongjang odrekne svog programa nuklearnog naoružanja.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.