Lavrov:Skripalj napadnut agnesom napravljenim na Zapadu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Apr.2018, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lavrov:Skripalj napadnut agnesom napravljenim na Zapadu

Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je dobio dokumente od švajcarske laboratorije, koja je analizirala uzorke nervnog gasa korišćenog u napadu na bivšeg špijuna Sergeja Skripalja i njegovu ćerku i da oni ukazuju agens napravljen na Zapadu.

Lavrov je rekao da dokumenti ukazuju da se u uzorcima iz Solzberija, gde se napad dogodio, nalaze i tragovi nervnog agensa "BZ", koji se nalazi u arsenalu SAD, Britanije i drugih NATO zemalja, prenosi AP.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
On je istakao da Sovjetski Savez, a potom i Rusija nikada nisu razvijali takav nervni agens.

Takođe je naglasio da se u izveštaju Organizacije za zabranu hemijskog oružja (OZHO) nigde ne pominje agens "BZ", dodajući da će tražiti objašnjenje od OZHO.

Skripalj se i dalje nalazi u bolnici, ali britanski zvaničnici kazu da se oproavlja, dok je njegova ćerka Julija, koja je takođe otrovana 4. marta, puštena iz bolnice.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.