„La Banda“ 13. јануара у КС Буковац

Izvor: GradskeInfo.rs, 10.Jan.2023, 08:42

„La Banda“ 13. јануара у КС Буковац

Лирика тамбуре и мелодија овог поднебља нашле су пут до нових генерација захваљујући саставу La Banda који ће наступити 13. јануара, у 20 часова, у Културној станици Буковац, као део програма Дочек 7531. У новогодишњој ноћи чланице састава с публиком ће поделити свој слободни >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << дух и чисту љубав према музици. Фото: PrtSc/visitns.rs  
Тамбурашки састав La Banda основан је крајем 2013. године са жељом да се на тамбурама изводи популарна, филмска, ауторска и диско музика, као и одабране песме народног жанра. Иако долазе из различитих крајева Србије, чланице састава живе у Новом Саду, а наступају широм Србије и у земљама у окружењу. Обзиром на богато концертно искуство, њихови наступи су програмски конципирани и трају око два сата, а репертоар је прилагођен прилици и публици.
Контрастна, а складна, La Banda је спој традиције и младости, девојака и тамбуре. Састав La Banda добио је Награду жирија публике и Награду за најлепшу нову песму „У мом загрљају“ на Тамбурица Фесту 2014. године у Новом Саду, као и Прву награду за најбољи оркестар и Награду за најбољу солисткињу инструменталисткињу – Милана Миланковић, прим на 14. Старчевачкој тамбурици.
Petar Bilbija i Danica Crnogorčević 13. januara u SNP-u

Преузмите андроид апликацију.
Чланак „La Banda“ 13. јануара у КС Буковац се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.