Izvor: B92, 21.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LUKOVAC: O REFERENDUMU POSLE 25. SEPTEMBRA
Sef crnogorske diplomatije Branko Lukovac izrazio je uverenje da ce Crna Gora i Srbija ostati u zajednickoj drzavi. Po njegovim recima, medjutim, da li ce biti referenduma o nezavisnosti Crne Gore znace se tek dan posle izbora u Jugoslaviji, javlja FoNet. "Verujem da cemo ostati sa Srbijom, ali u drzavi koja ce biti zajednica ravnopravnih. Mi Srbiji i dalje nudimo da se zajednicki borimo za sve vrednosti znacajne za obe federalne jedinice", rekao je Lukovac u cetvrtak uvece u Kolasinu. On >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je dodao da "ne ocekuje od beogradske vlasti da ode demokratski, nego da ce narod morati da je otera". "Crna Gora se zalaze za normalizljaciju odnose sa svim bivsim jugoslovenskim republikama, za dobre odnose sa medjunarodnom zajednicom i ulazak Crne Gore u UN. Sadasnji beogradski rezim ne moze nista od toga ponuditi Crnoj Gori svojom politikom izolacije i sukoba sa citavim svetom", zakljucio je Lukovac.








