LSV narušava pomirenje dva naroda

Izvor: B92, 12.Feb.2015, 09:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"LSV narušava pomirenje dva naroda"

Poslanik Evropskog parlamenta Andor Deli optužio je Ligu socijaldemokrata Vojvodine da pokušava da "potkopa" dobru saradnju između Mađarske i Srbije.

Deli, koji je član vladajuće partije u Mađarskoj Fides i bivši vojvođanski sekretar za nacionalne manjine izjavio je da LSV narušava proces "istorijskog pomirenja" dva naroda.

Deli je za današnji novosadski "Mađar so" rekao da su izjave predsednika LSV Nenada Čanka "šamar" za istorijsko pomirenje mađarskog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i srpskog naroda.

Čanak je u ponedeljak oštro kritikovao Delija i rekao da je on "sluga mađarskih desničarskih ekstremista".

Dodao je da Andor Deli odbacivanjem kritika i uvredama na račun LSV nije izneo nijedan argument, već samo "proizvoljne kvalifikacije u najboljem maniru desnčarskih ekstremista čiji je bestidni sluga".

Deli je potom ocenio da je problem LSV u tome što ne može da pronađe svoje mesto na političkoj sceni, pa se zbog toga "kači" za sve što je u vezi sa Savezom vojvođanskih Mađara, kao i sa rezultatima rada ove stranke.

"Moje prisustvo u Evropskom parlamentu ima funkciju mosta. Bez obzira da li govorimo o srpskim ili o mađarskim interesima, zajednički cilj jeste priključenje Srbije EU, isto kao što je zajednički cilj dalje jačanje dobrosusedskih odnosa i jačanje vladavine prava", rekao je Andor Deli.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.