Izvor: Kurir, 14.Feb.2012, 14:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LOMI SE LED NA PERUĆCU DA RONIOCI NASTAVE POTRAGU
Nastavlja se potraga za Momčilom N. kog je zatrpala lavina
BEOGRAD - Na jezeru Perućac od jutros je lomljenjem leda odnosno stvaranjem uslova za ronioce nastavljena potraga za Momčilom N. (38), kojeg je zatrpala lavina, rekao je načelnik Sektora za vanredne situacije MUP Predrag Marić.
Momčila N. je pre dva dana zatrpala lavina snega kod Perućca, a sa njim su bili i njegova žena i dvoje dece, koji nisu povređeni. Marić je ranije rekao da >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je Momčilo N. gotovo sigurno upao u jezero.
Prema rečima načelnika, do sad je 20 ljudi pronađeno mrtvo u snegu, a 255 je spaseno iz kritičnih situacija od početka ledenog talasa u Srbiji.
"Nastavlja se distribucija hrane i razmatra mogućnost opredeljivanja nafte prema zahtevima iz ugroženih opština u naredna, dva do tri dana", rekao je Marić.
On je izrazio očekivanje da će biti bolji učinak mehanizacije ovih dana jer nisu najavljene padavine.









