Izvor: B92, 29.Avg.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LJEKA: PREDACEMO TRECINU NAORUZANJA

Komandant tzv. Oslobodilacke nacionalne armije za reon Tetova, ciji je poseudonim Ljeka, izjavio je u utorak da je u tom delu zapocela misija "Zetva" i da ce biti razoruzana 112. brigada "Mujadin Aljiu", javlja KosovaLajv, prenosi Fonet. Ljeka je rekao da se u 2. bataljonu te brigade, ciji je on komandant, za sada obavljaju neposredne pripreme za predaju naoruzanja, dodajuci da nema preciznih informacija o broju i kolicini komada koje bi trebalo predati. "Dobrovoljno cemo predati trecinu naoruzanja koje posedujemo" kazao je Ljeka. Izvori NATO u Skoplju najavili su da ce prva faza razopruzanja u okviru misije "zetva" biti zavrsena do petka.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.