Izvor: B92, 29.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LJEKA: PREDACEMO TRECINU NAORUZANJA
Komandant tzv. Oslobodilacke nacionalne armije za reon Tetova, ciji je poseudonim Ljeka, izjavio je u utorak da je u tom delu zapocela misija "Zetva" i da ce biti razoruzana 112. brigada "Mujadin Aljiu", javlja KosovaLajv, prenosi Fonet. Ljeka je rekao da se u 2. bataljonu te brigade, ciji je on komandant, za sada obavljaju neposredne pripreme za predaju naoruzanja, dodajuci da nema preciznih informacija o broju i kolicini komada koje bi trebalo predati. "Dobrovoljno cemo predati trecinu naoruzanja koje posedujemo" kazao je Ljeka. Izvori NATO u Skoplju najavili su da ce prva faza razopruzanja u okviru misije "zetva" biti zavrsena do petka.


















