LET QZ8501: Pronađeni ostaci nestalog aviona?!

Izvor: Kurir, 30.Dec.2014, 08:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LET QZ8501: Pronađeni ostaci nestalog aviona?!

Primetili smo desetak velikih i još mnogo malih belih objekata na površini vode. Lokacija je deset kilometara udaljena od mesta poslednjeg kontakta sa avionom. Ne možemo tačno da kažemo šta je u pitanju, rekao je jedan zvaničnik

DŽAKARTA - Spasilački timovi koji tragaju za nestalim avionom Er Azije primetili su u vodi predmete koji liče na vrata letelice i tobogan za prinudno iskrcavanje.

Nešto ranije, trećeg dana potrage za letom QZ8501, primećen je i dim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na jednom od ostrva u Javanskom moru.

"Primetili smo desetak velikih i još mnogo malih belih objekata na površini vode. Lokacija je deset kilometara udaljena od mesta poslednjeg kontakta sa avionom. Ne možemo tačno da kažemo šta je u pitanju, ali se molimo da je to to", rekao je jedan zvaničnik.Iako nema potvrde da predmeti zaista potiču sa nestalog aviona, zvaničnici kažu da je ovo dosad najznačajnije otkriće u potrazi.

#AirAsia #QZ8501: Search vessels and aircraft heading to area where objects were found http://t.co/IQ1kXeqzGo pic.twitter.com/zAvd4N72K3

Fotograf AFP koji je bio sa spasiocima u jednom od aviona iz spasilačke misije rekao je da neki predmeti liče na pojaseve za spasavanje žute boje i čamce na naduvavanje.

#AirAsia flight #QZ8501: More photos of possible plane debris in the sea http://t.co/maQHMpa7IR pic.twitter.com/nHc0jRpPrW

Avion malezijske kompanije "Er Azija" sa 162 osobe izgubio sa radara iznad Javanskog mora u nedelju, na letu QZ8501 iz indonežanskog grada Surabaje ka Singapuru.

#AirAsia flight #QZ8501: #Indonesia air force shows photos of possible plane debris in the sea http://t.co/0iqX6ph1nF pic.twitter.com/G8wb4aQsQA

Međunarodna operacija potrage ušla je u treći dan, a zona potrage je proširena na 13 sektora nad zemljom i vodom.

( B92)

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

PAO KRAJ BORNEA? Pronađeni delovi aviona kako plutaju u moru

Izvor: Blic, 30.Dec.2014

Indonežanski zvaničnici su saopštili da su timovi za pretragu primetili tragove olupina u moru prilikom potrage za nestalim avionom "Er Azije" sa leta QZ8501...Indonesian authorities examining photos of debris seen in water in search for #AirAsia #QZ8501 http://t.co/NTYSqVfjRK pic.twitter.com/z2SrjrN4ck..Nekoliko...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.