LEPA BEZ FENIRANJA

Izvor: Kurir, 21.Maj.2010, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LEPA BEZ FENIRANJA

Veliki broj žena s blago talasastom ili kovrdžavom kosom u svom kozmetičkom ormariću drži peglu za kosu koju koristi često kao šampon i regenerator.

Feniranje četkom takođe je poznata rutina zaljubljenica u ravnu kosu. Kako je svakodnevni odlazak frizeru nemoguća misija za većinu žena ograničenih vremenom i kućnim budžetom, majstori za kosu smislili su novi način za ravnanje kose - takozvanu brazilsku metodu.

Prilikom ovog tretiranja kose koristi se keratin, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << protein kog već ima u ljudskoj vlasi, koji omekšava, zaglađuje i, najvažnije, ravna kosu. Nakon što se nanese na koren dlake pomoću pegle, pod veoma visokom temperaturom zaključava se u dlaku hidratizirajući je i osiguravajući joj visoki sjaj. Može se primeniti na svim vrstama kose, nezavisno koliko je gusta i farbana, a najbolji rezultati postižu se upravo na najviše oštećenim vlasima.

Tretman traje između jednog i četiri sata, zavisno od dužine i gustine kose, a njegovi rezultati vidljivi su između tri i devet meseci.

Ovakav način ravnanja kose idealan je za one koji nakon pranja žele da imaju isfeniranu frizuru, ali koji je ne znaju napraviti kao profesionalci u salonu, objasnili su frizeri koji nude ovu vrstu usluge.

Ali, važno je napomenuti da postupak nije sasvim bezazlen, jer osim što se koristi pegla za kosu na visokoj temperaturi, formula koja se nanosi na koren dlake sadrži i formaldehid, hemikaliju opisivanu i kao kancerogenu, koja u slučaju nepravilnog nanošenje može da izazove iritaciju očiju i nadraži pluća.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.