LDP: RTS da promeni odluku o zabrani spota

Izvor: Blic, 28.Feb.2014, 22:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LDP: RTS da promeni odluku o zabrani spota

Liberalno demokratska partija (LDP) zatražila je večeras u saopštenju da Radiotelevizija Srbije (RTS) "hitno promeni odluku o zabrani televizijskog spota u kome građani traže od predsednika LDP Čedomira Jovanovića da istraje u istraživanju političke pozadine i pronalaženju inspiratora ubistva Zorana Đinđića".

Prema oceni LDP, "to je još jedan pokušaj svih onih struktura u Srbiji koje hoće da sakriju sopstvenu krivicu i odgovornost za ubistvo Zorana Đinđića". >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

"Svi umešani u to ubistvo i u skrivanje pune istine o njemu uplašili su se odlučnosti LDP da se tome suprotstavi, kao i naše snage, jer ćemo posle ovih izbora biti u mogućnosti da to i učinimo", naglašava LDP.

Došlo je vreme da se sazna puna istina o ubistvu prvog demokratskog premijera Srbije, ističe LDP i napominje da je član te stranke i Programskog saveta RTS Bojan Đurić zahtevao hitnu sednicu Saveta povodom zabrane spota.

Ukoliko RTS ne promeni odluku, LDP će pozvati građane na protest, upozorava LDP i traži da javni servis promeni ovu "besramnu odluku".

"Opravdanja koje navodi RTS potpuno su besmislena, jer je spot dramatičan i potresan dokumentarni snimak čoveka koji pokazuje fotografiju pokojnog premijera i žene koja se zbog toga zaplakala, uvereni da lider LDP Čedomir Jovanović ima snage, energije i hrabrosti da se beskompromisno bori sa svima koji istinu o najvećoj tragediji novije srpske istorije pokušavaju da sakriju", ukazuje LDP.

Po toj logici, objašnjava LDP, mogu se skinuti svi spotovi na kojima se vide građani koji prisustvuju političkim događajima, ako svaki od njih nije dao saglasnost RTS.

Prema stavu LDP, RTS bi morao da napravi listu svih istorijskih i političkih ličnosti čije fotografije su zabranjene.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

LDP: Zabrana spota pokušaj sakrivanja Ðinđićevih ubica (VIDEO)

Izvor: NoviMagazin.rs, 28.Feb.2014

Liberalno demokratska partija zatražila je večeras da Radio televizija Srbije hitno promeni odluku o zabrani televizijskog spota u kome građani traže od predsednika LDP Čedomira Jovanovića da istraje u istraživanju političke pozadine i pronalaženju inspiratora ubistva Zorana Ðinđića.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

LDP: RTS zabranio spot o Đinđiću

Izvor: B92, 28.Feb.2014

Beograd -- LDP zatražila je večeras da RTS hitno promeni odluku o zabrani spota...LDEP kaže daje RTS odbio emitovanje spota u kome građani traže od predsednika LDP Čedomira Jovanovića da istraje u istraživanju političke pozadine ubistva Zorana Đindjića.."To je još jedan pokušaj svih onih...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.