Izvor: B92, 11.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LABUS: NECE BITI VECIH PROBLEMA ZA POVRATAK SRJ U MMF
Predsednik Upravnog odbora G 17 plus Miroljub Labus izrazio je uverenje da "nece biti vecih problema" da Jugoslavija obnovi clanstvo u Medjunarodnom monetarnom fondu do 14. decembra, kada zaseda bord direktora MMF. Nakon razgovora s koordinatorom Pakta za stabilnost Jugoistocne Evrope Bodom Hombahom, Labus je rekao da bi Jugoslavija, povratkom u MMF, mogla da obezbedi investicije od oko pola milijarde dolara. On je ocenio da pritom "nece biti vecih problema", jer "dug Jugoslavije od oko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 124 miliona dolara nije veliki". "Kada vratimo taj dug, dobicemo mogucnost za investicije od oko 500 miliona dolara", rekao je Labus. Labus i Hombah naglasili su vaznost sto brzeg formiranja nove Savezne vlade, kako za obnovu clanstva SRJ u medjunarodnim finansijskim organizacijama tako i za pokretanje dugorocnih projekata pomoci u okviru Pakta stabilnosti za jugoistocnu Evropu. Labus je izrazio zadovoljstvo razgovorom s Hombahom o "vrlo konkretnim programima pomoci SRJ u narednih nekoliko meseci i prvoj polovini sledece godine", ali nije zeleo da precizira moguci iznos najavljene pomoci. "Koliko budemo sposobni, toliko cemo i dobiti", rekao je Labus.










