Krivična prijava protiv Zorana Jankovića

Izvor: Vesti-online.com, 20.Jan.2012, 15:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krivična prijava protiv Zorana Jankovića

Državno tužilaštvo Slovenije potvrdilo je da je od Poreske uprave primilo "naznaku sumnje" da je Zoran Jaković, bivši gradonačelnik Ljubljane i predsednik stranke Pozitivna Slovenija, počinio krivično delo.

Komisija za sprečavanje korupcije navela je da je primila krivičnu prijavu protiv Jankovića, ali nije želela da otkrije dodatne podatke s obzirm da se u vezi s ovim slučajem vodi pretkrivični postupak pred drugim nadležnim telom.

Protiv Jankovića i još tri osobe vodi se sudska istraga zbog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj u Merkatoru, odnosno zbog oštećenja poverenika, utaje poreza i pranja novca, navodi Pozareport.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.