Izvor: Nezavisne Novine, 21.Maj.2017, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krenuo marš "Putevima prvog srpskog progona u BiH"

BANJALUKA - Marš "Putevima prvog srpskog progona u BiH" danas će biti održan u znak sjećanja na sve stradale Srbe sa područja opština Brod, Doboj, Derventa i Modriča u okviru tradicionalne manifestacije "Dani Lipe na Vučijaku".

Iz Broda prema Lipi jutros u 7.00 časova krenula je velika grupa građana sa Trga patrijarha Pavla organizvono kroz biciklijadu i maraton, a sa parkinga restorana "Kamen" u Donjem Klakaru u 7.30 časova krenula je grupa građana organizovana u marš >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << dužine 10 kilometara.

Parastos poginulim borcima biće služen u 11.00 časova, nakon čega će se položiti vijenci na spomen-obilježje pored crkve na Lipi, obraćanje zvanica i nastup kulturno-umjetničkih društava.

Dvodnevna mnifestacija "Dani Lipe na Vučijaku" započela je sinoć u mjestu Podnovlje služenjem parastosa u znak sjećanja na sve stradale srpske borce i civile sa područja Broda, Doboja, Dervente, Vukosavlja i Modriče.

Paljenjem tradicinalne "vučijačke vatre" prvi dio manifestacije je završen, a osam kilometara od Podnovlja, gdje su vođene borbe, danas se očekuje glavni dio manifestacije "Dani Lipe na Vučijaku".

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.