Krenuo Marš Mira u Potočare

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jul.2011, 14:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krenuo Marš Mira u Potočare

SREBRENICA -

Iz Nezuka kod Sapne jutros je krenulo oko četiri hiljade registrovanih učesnika Marša mira "Srebrenica 2011", koji bi prema planu trebalo da uveče 10. jula stignu u Potočare.

Organizatori marša očekuju da će na ovogodišnjem maršu biti oko sedam hiljada učesnika, koji će se priključivati koloni na njenom putu ka Potočarima, preneo je portal Sarajevo-x.com.

Jutros, pred polazak, održan je čas istorije o značaju prolaska kolone 1995. godine >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << do Tuzle.

U Kamenici kod Zvornika biće prvo noćenje učesnika kolone, a drugo u Pobuđu, opština Bratunac.

Učenici kolone trebalo bi da stazu od Nezuka do Potočara, koja je duga oko 85 kilometara, pređu za tri dana.

Ovogodišnji Marš mira sedmi je po redu pešački pohod, koji se održava u okviru obeležavanja 16 godina od ratnih dešavanja u Srebrenici.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.