
Izvor: B92, 08.Okt.2022, 18:07
Krenula prva dva voza preko Krimskog mosta
Prva dva voza krenula su danas iz Sevastopolja i Simferopolja na kopno posle eksplozije na Krimskom mostu
Ruska železnička kompanija Gran ekspres saopštila je da je voz iz Simferopolja krenuo za Moskvu, a da je iz Sevastopolja pošao za Sankt Petersburg, preneo je TAŠ.
Preko Krimskog mosta, koji je jutros oštećen u eksploziji, prethodno je obnovljen saobraćaj za automobile i autobuse, saopštio je lider Krima Sergej Aksjonov.
"Trenutno je saobraćaj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << otvoren za automobile i autobuse, uz maksimalnu proveru", napisao je Aksjonov na Telegramu, prenosi Interfaks.
Aksjonov je rekao da će za kamione početi da radi trajekt "Kerč-2".
U eksploziji kamiona na Krimskom mostu poginule su tri osobe, saopštio je Istražni komitet Rusije.
Prethodno je Nacionalni komitet za borbu protiv terorizma saopštio da je eksplodirao kamion na Krimskom mostu i da se zapalilo sedam vagona cisterni sa gorivom u okviru voza koji je prolazio preko mosta.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Krenula prva dva voza preko Krimskog mosta
Izvor: Blic, 08.Okt.2022
Prva dva voza krenula su danas iz Sevastopolja i Simferopolja na kopno posle eksplozije na Krimskom mostu, objavila je ruska železnička kompanija Gran ekspres na Telegramu.