Izvor: Blic, 03.Maj.2011, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kreativne razglednice Savskog venca
Izložba radova srednjoškolaca Savskog venca nastalih u toku prošle nedelje na radionici o umetnosti u javnom prostoru, biće otvorena sutra u 19 sati u Galeriji Studentdkog kulturnog centra. Posetioci će moći da pogledaju izložbu do 8. maja.
Radionica je realizovana u okviru projekta „Kreativne razglednice Savskog venca" , a namenjena je bila učenicima srednjih škola sa teritorije opštine. Osnovni cilj je upoznavanje sa mogućnostima umetničkih intervencija u javnom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prostoru, kroz predavanja, obilaske lokacija i praktičan rad na izradi konkretnih umetničkih rešenja.
- Program radionice pokrio je različite oblasti od savremene vizulene umetnosti i arhitekture do street arta. Sutra će biti priređena izložba radova, a predlozi umetničkih rešenja će takođe biti štampani u formi razglednica – kaže autor radionice Ana Nedeljković.
Ova radionica predstavlja prvi u nizu događaja u okviru projekta Kreativne razglednice Savskog venca koji se bavi mogućnostima savremenog pristupa kulturnom nasleđu na teritoriji opštine.
U pripremi su i programi za učenike starijih razreda osnovnih škola, kao i interaktivna mapa opštine na internetu, na kojoj će biti prikazani predlozi za umetničke intervencije na određenim lokacijama, koje su osmislili polaznici radionica.
Povezane vesti: Umetnost u javnom prostoru za mlade Savskog venca














