Izvor: RTS, 17.Sep.2014, 13:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kraj istrage u slučaju Ognjanović do kraja meseca
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da će do kraja meseca biti završeni rezultati istrage o "slučaju Ognjanović".
Zlatibor Lončar je, nakon obilaska radova na izgradnji javne porodične banke matičnih ćelija iz krvi pupčanika u Institutu za majku i dete, rekao da je najbolje da se sačekaju rezultati istrage u slučaju Ognjanovići, pa tek onda da se priča o tome, prenosi Tanjug.
"Nakon završene istrage sešće svi koji su radili na ovom slučaju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i onda ćemo imati jedinstvene rezultate", naglasio je ministar zdravlja.
Vršilac dužnosti direktora Instituta za majku i dete Radoje Simić istakao je da su svi aparati koje su nabavili roditelji male Tijane Ognjanović u funkciji i da "pomažu našoj deci".
"Svi aparati su stigli u Institut, svi su u funkciji. Ne ulazimo u to šta je bilo i kako je bilo, aparati rade i vrhunsko osoblje radi na njima i što je najvažnije pomažu našoj deci", zaključio je Simić.
Mala Tijana Ognjanović preminula je u bolnici u Hjustonu ne dočekavši transplantaciju srca, a od novca koji je prikupljen u humanitarnoj akciji za njeno lečenje roditelji su odlučili da kupe opremu Institutu za majku i dete.
Mediji su ranije objavili da su se dobavljači medicinske opreme "ugradili" čak 350.000 evra kroz donaciju u opremi Institutu za majku i dete vrednoj 1,2 miliona evra.
Utvrđeno je da su maloprodajna preduzeća u ovom slučju iskorišćena samo kao posrednici, a da su robu nabavila i isporučila preduzeća koja se bave veleprodajom, te da je tom prilikom više firmi ostvarilo zaradu u posredovanju od 15.000 do 95.000 evra.



















