Izvor: Vesti-online.com, 23.Nov.2009, 18:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kosmet: Opljačkana crkva Svete Petke
Crkva Svete Petke u Lapljem Selu u centralnom delu Kosmeta, obijena je u nedelju uveče, potvrđeno je Tanjugu u Kosovskoj policijskoj službi (KPS).
Utvrđeno je posle uviđaja da je iz crkve ukradeno 3.000 dinara i 30 evra, rekao je regionalni portparol KPS-a Argon Borovci.
On je precizirao da je na ulaznim vratima crkve obijen katanac i da osim novca nije ništa drugo ukradeno.
Na osnovu izjave sveštenika koji je ovaj slučaj prijavio policiji, patrola >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je obavila uviđaj i izveštaj prosledila istražnoj jedinici, ali za sada nema osumnjičenih.
Crkva Svete Petke u Lapljem Selu obijena je i početkom avgusta 2007. godine, a počinioci ni do danas nisu otkriveni.
Nastavak na Vesti-online.com...












