Korejski pijanista Da Sol Kim otvara Nomus

Izvor: Blic, 22.Apr.2013, 21:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Korejski pijanista Da Sol Kim otvara "Nomus"

Nastupom mladog južnokorejskog pijaniste Da Sola Kima i Vojvođanskog simfonijskog orkestra pod upravom dirigenta Berislava Skenderovića, sutra će u novosadskoj Sinagogi biti otvoren 33. Međunarodni festival umetničke muzike "Nomus".

Da Sol Kim (24) je pobednik čuvenog pijanističkog takmičenja "Geza Anda" u Cirihu, a međunarodna muzička kritika naročito ističe zadivljujuću produbljenost njegovih interpretacija i jasnu, senzibilnu artikulaciju, navodi Muzička omladina >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Novog Sada u najavi koncerta.

Na programu će se, pored Koncerta za klavir i orkestar br.1 u Es-duru Franca Lista, premijerno i u Novom Sadu i u zemlji, čuti simfonijska kompozicija "Prsten" bez reči, sastavljena od orkestarskih fragmenata iz operske tetralogije "Prsten Nibelunga", Riharda Vagnera, po izboru i u obradi čuvenog dirigenta Lorina Mazela.

Delima u izvođenju Vojvođanskog simfonijskog orkestra i Bazelskog kamernog orkestra, 33. "Nomus" pridružuje se obeležavanju 200. godišnjice Vagnerovog rođenja.

Na festivalu koji traje do 29. aprila biće, kako je ranije najavljeno, održana tri orkestarska koncerta, a publika će imati priliku da uživa i u mjuziklu "Vest sajd stori", nastupima Nemanje Radulovića, čuvenog vokalnog ansambla "Kings singers" i etno-džez projektu "Amulet".

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Počinje 33. Nomus

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Apr.2013, 00:56

Nastupom mladog južnokorejskog pijaniste Da Sola Kima i Vojvođanskog simfonijskog orkestra pod upravom dirigenta Berislava Skenderovića, večeras će u novosadskoj Sinagogi biti otvoren 33. Međunarodni festival umetničke muzike Nomus.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.