Korejski naftni gorostas kreće u pohod na Pacifik

Izvor: Blic, 05.Dec.2013, 17:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Korejski naftni gorostas kreće u pohod na Pacifik

Sa osnovom većom od četiri fudbalska terena, težinom od 600.000 tona i otpornošću koja može da izdrži ciklone pete kategorije, južnokorejski tanker "Preludijum" spada među najambicioznije projekte savremenog inženjeringa.

"Preludijum" je ove nedelje isplovio iz južnokorejske luke u kojoj je građen i mada njegova izgradnja još nije završena, džinovko crveno telo broda i sada predstavlja vanredan prizor.

"Preludijum" je sa svojih 488 metara visine viši >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << od mnogih nebodera!

Iza njegovog konstruisanja stoji kompanija "Samsung Heavy Industries", a rezultat koji su postigli još jedan je od dokaza o enormnom napretku ove industrije u Južnoj Koreji.

Na svom daljem putu ovaj tanker će biti usidren ka jugu, na severnoj obali Australije, gde će se baviti obradom nafte narednih 25 godina.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.