Koncertom odali počast Kemalu Montenu (FOTO)

Izvor: Nezavisne Novine, 20.Jan.2016, 00:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koncertom odali počast Kemalu Montenu (FOTO)

ZAGREB - Udruženje "Kemal Monteno" organizovalo je povodom prve godišnjice smrti ovog značajnog kantautora koncert u Koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski" u Zagrebu, na kojem su nastupili brojni Montenovi prijatelji, kolege i saradnici.

Koncertna dvorana, povodom koncerta nazvanog po poznatoj melodiji Kemala Montena "Hiljade pahulja bijelih", bila je prepuna; svih 1.800 sjedišta večeras je bilo rasprodano, do posljednjega mjesta.

Brojni poznati umjetnici, saradnici >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << i kolege odazvali su se pozivu za sudjelovanje na ovom koncertu, na kojem su izvodili pjesme koje je izvodio Kemal Monteno, kao i pjesme koje su umjetnici izvodili s njim u duetu, ali i pjesme koje je Monteno pisao za druge izvođače.

U Montenovu čast nastupilo je ukupno 26 umjetnika i sastava, a među najzvučnijim imenima tu su Amir Kazić Leo, Boris Novković, Dražen Žerić Žera, Gabi Novak, Halid Bešlić, Hanka Paldum, Haris Džinović, Rade Šerbedžija, Saša Matić, Tarik Filipović, Tereza Kesovija, Teška Industrija, Željko Bebek...

Mogle su se čuti vječne kompozicije kao što je "Nekako s proljeća", "Sarajevo, ljubavi moja", "Hiljade pahulja bijelih" i drugi veliki Kemini hitovi.

Izvođače na sceni pratio je orkestar Nikše Bratoša, a koncert Prijatelji i Kemo - "Hiljade pahulja bijelih" koncert je za kojega Udruženje "Kemal Monteno" očekuje kako će zaživjeti kao tradicija u spomen na ovog značajnog umjetnika koji je preminuo prošle godine.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.