Izvor: Nezavisne Novine, 09.Mar.2015, 13:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koncert za Aleksandru Gordić
BANJALUKA - U Banjaluci će u nedjelju, 15. marta, biti održan humanitarni koncert "Sada Saška treba našu pomoć" s ciljem prikupljanja sredstava za liječenje Aleksandre Gordić oboljele od non-hočkin limfoma.
Na koncertu će nastupiti profesor kamerne muzike u Muzičkoj školi "Vlado Milošević" sopran Biljana Kerkez, najavili su iz Udruženja oboljelih od limfoma "Snaga".
"Aleksandra Gordić se već četiri godine bori sa teškim malignim oboljenjem, a troškovi za >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << liječenje prevazilaze mogućnosti porodice Gordić", rekao je potpredsjednik Udruženja "Snaga" Stojan Jerković.
Prema njegovim riječima, cilj je da se putem ove akcije prikupi 48.000 KM, čime bi se pokrili dosadašnji troškovi Aleksandrinog liječenja, te troškovi potrebni za liječenje u naredne dvije godine.
Jerković je dodao da će sav novac, koji se prikupi od dobrovoljnih priloga prije početka koncerta, biti uplaćen na račun Udruženja "Snaga".
Humanitarni koncert za liječenje Aleksandre Gordić i Banjaluke biće održan u Koncertnoj dvorani Banskog dvora, a ulaz je slobodan.
Organizatori su Kulturni centar "Banski dvor" Banjaluka, te banjalučka udruženja građana "Snaga", "Iskra života" i "Srce na dlanu", koja su pokrenula akciju prikupljanja sredstava za Saškino liječenje.
Iz Udruženja "Snaga" podsjećaju da je u martu aktiviran i humanitarni broj 1413 na koji korisnici "M:tel" mreže mogu donirati jednu KM za Aleksandrino liječenje.
Svi koji žele sredstva mogu donirati i na račune Udruženja oboljelih od limfoma "Snaga": 5620998112479579 NLB Razvojna banka; tekući račun Aleksandre Gordić: 5672415000470628 Sberbank; devizni račun Aleksandre Gordić: IBAN BA395672915414087139, SwiFt code: SABRBA2B Sberbank; Pejpal račun porodice Gordić: gorangordic71@gmail.com.
Nastavak na Nezavisne Novine...







