Koncert u Kulturnom centru Grad za pomoć beskućnicima

Izvor: Blic, 23.Okt.2012, 15:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koncert u Kulturnom centru "Grad" za pomoć beskućnicima

Humanitarni koncert "Pojačaj!" održava se sutra uveče u Kulturnom centru "Grad", sa ciljem prikupljanja novčane pomoći za beogradske beskućnike. Za svirku će biti zaduženi domaći alternativni bendovi "Went", "Tough Guys of America" i "Naked".

Volonteri Crvenog krsta Palilula u saradnji sa Kulturnim centrom "Grad" organizuju akciju za prikupljanje pomoći svim Beograđanima koji nemaju dom.

Ulaznice za koncert pod nazivom "Pojačaj!" koštaju 200 dinara, a od >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prikupljenog novca nabaviće se zimska odeća koja je preko potrebna beskućnicima za preživljavanje hladnog vremena.

Muzičkom delu programa prethodiće projekcije filmova koji se bave problemima beskućništva. Ostvarenja "I biciklisti su ljudi" Miloša Tomića, "Raprezent" Ivane Todorović i "Okresano drvo" Zorana Radobega na programu su od 19 časova.

Posetioci će takođe moći da pogledaju fotografije Nemanje Pančića iz foto kolektiva "Kamerades" koje prikazuju svakodnevni život beskućnika iz prihvatilišta za odrasla lica u Kumodraškoj.

Prema poslednjem popisu stanovništva, na beogradskim ulicama živi više od 1.000 beskućnika koji "krov nad glavom" pronalaze u kalemegdanskim pećinama, šahtovima, vagonima i podrumima.

U martu su organizovana prva dva koncerta u okviru akcije "Pojačaj!" i tom prilikom prikupljena su sredstva kojima je nabavljeno 40 interventnih paketa i 250 higijenskih paketa.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.