Izvor: RTS, 08.Apr.2009, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koncert Esme Redžepove
Povodom Osmog aprila Svetskog dana Roma Esma Redžepova je u Centru Sava održala koncert. Svetski parlament Roma, dodelio je toj velikoj romskoj umetnici povelju za očuvanje romske kulture.
Esma je nastupila u pratnji ansambla Teodosijevki dok su joj se na sceni pridružili i najbolji muzičari njene porodice koju čini četrdeset sedmoro usvojene dece i sto osamnaest unučića.
Međunarodna romska organizacija je Esmu Redžepovu proglasila za ministra kulture Roma >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a pored brojnih nagrada, ona je dva puta nominovana za Nobelovu nagradu za mir. I na ovom koncertu pokazala je osećajnost, izražajnost i zavidnu energiju. Iako je odziv bio manji od očekivanog, Esma je publiku podigla na noge i dobila ovacije, cveće i poljupce.





