Kompjuteri i paketići za mališane

Izvor: Blic, 13.Dec.2010, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kompjuteri i paketići za mališane

Decu koja leže na odeljenju za hemodijalizu u Univerzitetskoj dečjoj klinici u Tiršovoj, kompanija "Ericsson" obradovala je danas novogodišnjim paketićima i kompjuterom, putem kojeg će od sada moći da uče, pretražuju internet, gledaju filmove, slušaju muziku ili se igraju.

"Erikson" već tradicionalno 11. godinu za redom donira ovu Kliniku. U skladu sa njihovim predviđanjem da će do 2020. godine biti 50 milijardi različitih konekcija širom sveta, ove godine su donirali >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kompjuter sa internetom i ostalim multimedijalnim sadržajima, tako da deca koja čekaju na dijalizu mogu da se razonode, i bar na kratko zaborave na lečenje.

- Danas se ponovo povezujemo sa Univerzitetskom dečjom klinikom u Tiršovoj, čineći ovu vezu koju smo uspostavili pre 11 godina još jačom. Nadam se da smo ovoj hrabroj deci omogućili da nešto nauče o kompjuterima, ali i da se povežu sa svetom u toku svog lečenja - istakao je Antonio Passarella, generalni direktor kompanije "Erikson" u Srbiji.

On je ovom prilikom deci podelio i novogodišnje paketiće.

Švedska kompanija "Ericsson" obradovala je decu 13. decembra, na dan Svete Lucije, tradicionalnog švedskog praznika. Sveta Lucija je simbol svetlosti i označava povratak svetlijih dana, kada svi pokazuju svoju zahvalnost Kraljici svetlosti (Luciji) jer donosi nadu tokom mračnih dana u godini i pomažu ljudima sa posebnim potrebama.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.