Komesara SE brine antisemitizam

Izvor: B92, 23.Jan.2014, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Komesara SE brine antisemitizam

Strazbur -- Komesar Saveta Evrope za ljudska prava Nils Muižnieks izrazio je danas zabrinutost zbog jačanja antisemitizma u Evropi, objavljeno je na sajtu SE.

"Duboko ukorenjeno neprijateljstvo i dalje preti bezbednosti i ljudskom dostojanstvu Jevreja u celoj Evropi", napisao je na svom blogu komesar.

Prema istraživanju sprovedenom u osam evropskih zemalja 2012. godine na koje se poziva Muižnieks, 76 odsto pripadnika jevrejske zajednice ocenilo je da je antisemitizam ojačao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u poslednjih pet godina u zemljama u kojima žive.

"Danas su brojni 'moderni' oblici antisemitizma", upozorava komesar SE i kao primer navodi sve više poruka mržnje na društvenim mrežama.

Tviter je u julu 2013. godine dostavio tužilaštvu u Parizu listu koja omogućava "identifikovanje korisnika koji postavljaju antisemitske poruke na toj društvenoj mreži", podseća Muižnieks.

Nekoliko dana uoči Medjunarodnog dana sećanja na žrtve holokausta, 27. januara, komesar SE poziva države da se "uhvate u koštac sa tim rastućim problemom na internetu".

Medjutim, antisemitizam je prisutan i u "tradicionalnim" oblicima koji oživljavaju "mučna sećanja na nacističku politiku", navodi Muižnieks i zato preporučuje vlastima da organizuju edukativne akcije o holokaustu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.