Izvor: Blic, 27.Jun.2010, 01:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kome je Evropa interes
Oni koji su svoje političke identitete gradili na predanosti evropskim integracijama i tako odnosili pobede na izborima danas su glavni u opstruiranju evropskog puta Srbije.
Drugačije se ne može tumačiti podatak da je svih 25 članova Vlade Srbije sa mnogo većim brojem pomoćnika, savetnika i sekretara uspelo da u drugom kvartalu ove godine sastavi samo jedan evropski zakon od 15, na koliko su se obavezali.
To je slika i prilika srpske politike i budućnosti koju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nam ona nudi. Ako premijer Cvetković, koji je u svom ekspozeu u prvoj tački naveo opredeljenje za evropsku budućnost, i svi njegovi ministri, redom puleni demokratske opcije, ošljare u ispunjavanju svojih obaveza, onda je jasno da je ova Vlada promašila cilj svoga postojanja.
Očigledno je da vlasti nije u interesu da uđemo u EU. A zašto bi i bilo, kada bi tada finansiranje stranaka moralo biti transparentno, a preduzeća iz kojih se namiruju stranke na vlasti privatizovana" Kada bi mogućnost za korupciju, nameštanje tendera, podsticanje monopola i oligopola u trgovini, bankarstvu, obrazovanju morala da se iskoreni ili bar svede na minimum" Kada bi nedočekana restitucija, koja im je omogućila da upravljaju tuđom imovinom i rasprodaju povlašćenima atraktivne lokacije na građevinskom zemljištu, morala da se privede kraju.
Izgleda da je jedino građanima stalo do Evrope. Oni to uostalom uporno potvrđuju glasanjem nadajući se da će konačno i to pitanje biti pozitivno rešeno.
Jer, pitanje integracija u EU nije samo pitanje pukog učlanjenja, već stepena uređenosti jedne države i spoljne kontrole vlasti, koja nas je i dovela ovde
gde jesmo.










