Kolovozi pretežno suvi

Izvor: RTS, 06.Nov.2014, 09:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolovozi pretežno suvi

U većem delu Srbije povoljne vremenske prilike omogućavaju da se saobraćaj, koji je van gradskih sredina slabog do umerenog intenziteta, obavlja po pretežno suvim kolovozima, saopštio je Auto-moto savez Srbije.

Dodatna opreznost za volanom savetuje se na deonicama kroz klisure i useke zbog učestale pojave odrona, kao i u takozvanom košavskom području, gde treba računati na jače udare vetra.

Prema podacima Uprave granične policije, trenutna zadržavanja putničkih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vozila na graničnim prelazima su do 30 minuta.

Svi vozači se podsećaju da su od 1. novembra do 1. aprila po novom pravilniku o upotrebi zimske opreme dužni da imaju sva četiri zimska pneumatika, ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica.

Van naseljenog mesta obavezno je posedovanje lanaca ili drugih uređaja za povećanje trakcije u prtljažniku, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.