
Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Jun.2020, 14:02
Koliko minuta u zatvorenom prostoru je potrebno da se zarazimo? Dr Kisić Tepavčević dala odgovor
Ona je ocenila da su se građani opustili i da mlađe osobe dominiraju među obolelima.
Zamenica direktora Instituta Batut Darija Kisić Tepavčević izjavila je da krizni štab donosi preporuke, a da se svako ponaša u zavisnosti od lične procene rizika.
- Svaki odlazak u zatvoreni prostor sa više ljudi i kontakt duži od 15 minuta na udaljenosti manjoj od jednog metra se smatra rizičnim - objasnila je ona za TV Prva.
Kisić Tepavčević je ukazala da imamo >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << stabilan broj obolelih na višem nivou nego što bismo priželjkivali, ali da nadležni tragaju za svakim potencijalno zaraženim.
- To su osobe koje su po pravilu dobrog stanja i infekcija će kod njih da prođe na nivou prehlade, ali mogu da zaraze roditelje, bake i deke - upozorila je Kisić Tepavčević.
Ona je rekla da je na nivou preporuke nošenje rukavica i maski na dan izbora 21. juna.
Nastavak na SrbijaDanas.com...