Izvor: Mondo, 01.Sep.2012, 16:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kolektivni sunet u Novom Pazaru
U Novom Pazaru održana manifestacija "Kolektivni sunet" ", tokom koje je osunećeno (obrezano) 150 dečaka.
Ilustracija (Guliver/Getty Images)
Odnosi između Srbije i Turske su na najvećem mogućem nivou, najbolji u proteklih 150 godina, ocenio je danas minister Sulejman Ugljanin koji je ugostio predstavnike istambulskih opština Bajrampaša i Esenler, kao i čelnike Novog Pazara, povodom njihove zajedničke manifestacije "Kolektivni sunet", tokom koje je osunećeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 150 dečaka.
"Kao bošnjački ministar u Vladi želim da se zahvalim svima koji su finansirali i organizaovali ovaj kolektivni sunet. To je nešto što je deo naše nacionalne kulture i to je nešto što nas veže", rekao je Ugljanin.
On je najavio i da će danas biti održano i kolektino venčanje.
"Znači da podržavamo nove brakove, novi život i perpspektivu. U Sandžaku ima perspektive. Uz našu saradnju u Sandžaku i čitavoj Srbiji će moći dobro da se živi", poručio je Ugljnain.
(FoNet/Ilustracija: Guliver/Getty Images)






















