Izvor: RTS, 03.Apr.2013, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kolarević: RTS će se finansirati iz budžeta
Nacrt zakona o elektronskim medijima ne predviđa TV pretplatu, već da se javni servisi finansiraju iz budžeta, kaže pomoćnik ministra Dragan Kolarević. O detaljima ćemo govoriti za sedam do 10 dana, napominje Kolarević.
Pomoćnik ministra kulture i informisanja, zadužen za informisanje i medije Dragan Kolarević, rekao je da se Javni servis više neće finansirati iz TV pretplate, već iz budžeta, a da će se detalji znati za sedam do 10 dana.
"Upravo završavamo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Zakon o elektronskim medijima, tako da je rano da sada izlazimo sa nekim detaljima. Zakon ide na javnu raspravu, to je redovna procedura i javnost će biti na vreme upoznata", rekao je Kolarević na konferenciji za novinare, na kojoj je predstavljen presek ativnosti Ministarstva kulture i informisanja u martu.
Kolarević je kazao da trenutno "sabiraju" rezultate javne rasprave o Zakonu o javnom informisanju i medijima, navodeći da su dobili oko 40 primedbi.
"One su upućene svim članovima Radne grupe i mi ćemo uskoro imati odluku šta je od toga prihvaćeno. Svakom će biti odgovoreno da li je ili ne prihvaćena njihova primedba i ta odluka će biti argumentovana", naveo je Kolarević.
O tome kada se očekuje da ti zakoni stupe na snagu, Kolarević je rekao da imaju rokove propisane Akcionim planom i da se svim silama trude da ih ispoštuju.
"Ako bude nekog zakašnjenja, to će biti 15 do mesec dana, ništa više, tako da očekujemo da vrlo brzo idu jedan za drugim u vladu i skupštinsku proceduru", rekao je pomoćnik ministra.




