Izvor: RTS, 15.Feb.2017, 13:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Knjaževačko veče otvorenog srca
U galeriji knjaževačkog Zavičajnog muzeja održano je 26. "Veče otvorenog srca", tradicionalna manifestacija posvećena umetnosti, ljubavi i vinu i svojevrsna godišnja smotra ostvarenja knjaževačkih likovnih stvaralaca.
Uz zvuke klasične gitare Dragana Ilića, profesora knjaževačke Muzičke škole "Predrag Milošević", posetiocima "Večeri otvorenog srca" svoje slike, crteže, grafije, skulpture >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i fotografije predstavilo je tridesetšestoro autora.
Gost 26. "Večeri otvorenog srca" i tragicionalni besednik na temu ljubavi vina bio je Bora Dimitrijević, arheolog i dugogodišnji direktor Narodnog muzeja u Zaječaru.
Manifestacija "Veče otvorenog srca" osnovana je 1991. godine na inicijativu grupe knjaževačkih studenata koji su želeli da sugrađanima predstave svoja umetnička ostvarenja i da se na Dan zaljubljenih druže uz poeziju i muziku.
rts.bor@rts.rs
+381 30 423 653






