Izvor: Press, 16.Maj.2014, 12:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klizište na starom putu ka Novom Sadu
9.30 Stari put Novi Sad-Beograd, danas će ipak biti otvoren za saobraćaj samo za putnička vozila, dok se teretni saobraćaj preusmereva preko Beške na autoput. To je za RTV potvrdio potpredsednik pokrajinske vlade i komandant pokrajinskog štaba za vanredne situacije Goran Ješić, koji najavio da će jedna traka puta biti osposobljena za oko sat vremena.
"Radi se na osposobljavanju saobraćajnice i za sat vremena >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << očekujemo da će jedna traka puta biti ospobljena, tako da će se saobraćaj odvijati naizmenično, a li isključivo za putnička vozila", rekao je Ješić.
Inače, kasno sinoć iznenada se obrušio deo starog puta Karlovci - Inđija, odnosno na polovini deonice između čortanovačke raskrsnice i Sremkih Karlovaca, od kada je ovaj put zatvoren za saobraćaj.
Ješić je kazao da u tom delu nikada nije bilo problema sa vodama niti sa klizištima, ali da je klizište potpuno odnelo podlogu puta pa se stvorila provalija duboka više od 20 metara, a na mestu puta ostalo je samo deo kolovoza.
08.00 U toku je potpuna obustava saobraćaja na državnom putu II reda broj 100 (M-22.1 stari put Novi Sad-Beograd), deonica Sremski Karlovci – raskrsnica za Čortanovce.
JP Putevi Srbije kao alternativne pravce prporučuju:
Iz pravca Novi Sad: Novi Sad – Autoput A1 (E-75) – petlja "Beška".
Iz pravca Inđije: Inđija – petlja "Beška" - Autoput A1 (E-75) - Novi Sad
Potpredsednik pokrajinske vlade Goran Ješić koji je i komandant pokrajinskog štaba za vanredne situacije izjavio je da je klizište potpuno odnelo podlogu puta pa se stvorila provalija duboka više od 20 metara, a na mestu puta ostalo je samo deo kolovoza, prenosi Radio-televizija Vojvodine.
Stari put Novi Sad - Beograd će ipak biti prohodan
Izvor: Blic, 16.Maj.2014
Stari put Novi Sad-Beograd, danas će ipak biti otvoren za saobraćaj samo za putnička vozila, dok se teretni saobraćaj preusmereva preko Beške na autoput. ..To je potvrdio potpredsednik pokrajinske vlade i komandant pokrajinskog štaba za vanredne situacije Goran Ješić, koji najavio da će jedna...




