Izvor: Blic, 11.Jun.2010, 01:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klepton u Breginoj vili
Legendarni gitarista Erik Klepton održao je koncert za pamćenje u Beogradu pred prepunom „Arenom“, a pre koncerta sreo se s Goranom Bregovićem, koji mu je i poklonio nekoliko svojih albuma. Dva muzičara srela su se i juče rano ujutru u studiju u Breginoj vili na Senjaku.
Prilikom prvog susreta u „Areni", na opšte iznenađenje, Klepton je zapevao čuvenu temu iz pesme „Đurđevdan" (Ederlezi). Ubrzo mu se priključio i Stiv Vinvud, a čitav sastanak se odvijao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pod budnim okom Rake Marića, vlasnika „Music Star Production", koji je organizovao susret. Bregović je pozvao Kleptona da ga poseti u njegovoj kući na Senjaku, a rano ujutru posle koncerta Klepton je došao u posetu našem popularnom kompozitoru i zadržao se kod njega oko sat vremena. Pili su kafu i slušali nove muzičke materijale.
- Ne mogu da otkrijem baš sve detalje razgovora Kleptona i Brege, ali je sigurno da su se njih dvojica veoma srdačno ispričali. Izuzetno se poštuju kao muzičari i verujem da su razgovarali o mogućoj saradnji u budućnosti. Klepton je puštao Bregoviću svoje najnovije snimke, kao i Bregović njemu, a naš muzičar se iznenadio koliko dobro Klepton poznaje njegova muzička dela. Njih dvojica su prezauzeti svetskim turnejama, ali uvek se nađe dovoljno vremena i prostora za umetničku saradnju - rekao nam je Raka Marić.
Ovih dana Bregović kreće na put u Poljsku i Nemačku, gde ima par zakazanih koncerata, pre nego što nastupi u Beogradu. Na Ušću će od 19. do 21. juna biti održan „Ušće fest", prve dve večeri će nastupiti Bregović, Vlado Georgiev, Severina i Bajaga i „Instruktori", a trećeg dana Bili Ajdol.
Erik Klepton na kafi kod Gorana Bregovića!
Izvor: Svet, 11.Jun.2010
Iako je bilo najavljeno da će britanski muzičar Erik Klepton napustiti Srbiju odmah nakon koncerta u "Beogradskoj areni", legendarni gitarista produžio je boravak za još jedan dan i jučerašnje pre podne proveo u poseti domu Gorana Bregovića na Senjaku! Klepton je kod Bregovića proveo dva sata...




