Kineski predsednik u redu za piroške!

Izvor: Vesti-online.com, 29.Dec.2013, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineski predsednik u redu za piroške!

Kineski predsednik Si Đinping iznenadio je svoje sunarodnike kada je stao u red ispred jednog pekinškog restorana da sebi kupi ručak, prenose kineski mediji. Si se zaustavio ispred “Ćingfenga“, popularnog lokala u glavnom gradu, gde je naručio piroške od svinjetine s lukom, povrćem i džigericom.

Šef države je obrok, koji je koštao oko dva i po evra, sam platio.

Vest o ovom događaju brzo se proširila internetom, u zemlji gde su zvaničnici i elita često >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << na meti kritike zbog toga što ne dele svakodnevne probleme s većinom stanovnika.

Blogeri su pisali da „ne mogu da veruju svojim očima“ da je predsednik Si stao u red, platio račun i seo da jede u prepunoj sali.

Kineski predsednik i drugi visoki zvaničnici retko se mešaju sa ostalim stanovništvom i uglavnom borave u dobro čuvanom elitnom kvartu Pekinga Džongnahai.

Si od dolaska na vlast nastoji da promoviše jednostavnost i protivi se luksuzu. Pokrenuo je i akcije suzbijanja korupcije među zvaničnicima partije i vlade.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.