Kazahstan ukida vanredno stanje u tri regiona

Izvor: B92, 12.Jan.2022, 19:22

Kazahstan ukida vanredno stanje u tri regiona

Kazahstan će ukiniti vanredno stanje u tri regiona koje je uvedeno kao odgovor na nemire koji su nastali u zemlji zbog poskupljenja goriva.

Kako prenosi ruska agencija TAS S, vanredno stanje biće ukinuto u Zapadnom Kazahstanu, Pavlodarskoj oblasti i Severno-Kazahstanskoj oblasti.

Protesti su 2. januara izbili u nekoliko kazahstanskih gradova koji su ubrzo eskalirali u masovne nerede protiv snaga bezbednosti.

Kako se navodi, u neredima je hiljade ljudi povređeno, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a tačan broj poginulih još uvek nije poznat.

Predsednik Kazahstana zatražio je pomoć ODKB nakon što su protesti zbog poskupljenja goriva prerasli u otvorene sukobe sa snagama bezbednosti, podseća ruska agencija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

SMIRUJE SE SITUACIJA Kazahstan ukida vanredno stanje u tri regiona

Izvor: Blic, 12.Jan.2022

Kazahstan će ukiniti vanredno stanje u tri regiona koje je uvedeno kao odgovor na nemire koji su nastali u zemlji zbog poskupljenja goriva, navodi se u današnjem saopštenju iz predsedništva.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.