Karla Del Ponte: Haradinaj kriv

Izvor: B92, 20.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karla Del Ponte: Haradinaj kriv

Ramuš Haradinaj u Tribunalu

Prag -- Glavna tužiteljka Haškog tibunala Karla del Ponte izjavila je kako "nema sumnje" da je Ramuš Haradinaj kriv za ratne zločine.

"Imam dokaze koji to potvrđuju. Gubim svedoke na svim stranama u slučaju koji se vodi protiv Haradinaja. Njima se upućuju ozbiljne pretnje, i u ovom smislu Albanci su gori od Srba", navela je glavna tužiteljka Tribunala u intervjuu nemačkom nedeljniku "Špigl", koji prenosi danas američki "Radio Slobodna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Evropa" iz Praga.

Prema Rojtersu, Haradinaj se trenutno nalazi na privremenoj slobodi na Kosovu, gde učestvuje u kampanji za opšte izbore u pokrajini narednog meseca, a Del Ponteova je zaključila da je to "apsolutno čini besnom".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.